V hodinách téměř nepoužívám učebnice. Pokud je třeba, částečně v hodinách pracuji s učebnicí Callanovy metody. Její podstatou je dialog mezi studentem a učitelem. Učitel klade v rychlém tempu otázky, student odpovídá a protože nemá čas překládat si otázky do češtiny, postupně se učí přemýšlet v angličtině. Metoda je velmi efektivní a je určena pro všechny jazykové úrovně včetně začátečníků. Podotýkám, že učebnice slouží spíš jako vodítko, v hodině hlavně mluvíme. 

Zapomeňte na vyplňování nezáživných cvičení v hodině. Místo toho maximálně využijete přítomnosti lektora a celou hodinu hovoříte anglicky. Hodiny mají spád, rytmus, nevlečou se. Naopak se vám bude zdát, jak rychle utekla.

Pamatujte ale na to, že neexistuje žádná zázračná metoda, díky níž se naučíte anglicky za krátkou dobu, efektivně a ještě si vše budete pamatovat celý život. Náš mozek funguje jako sval. Potřebuje trénovat. Aby jste si určité slovíčko zapamatovali potřebujete pravidelné opakování.

Pro studium jazyka je nejdůležitější pravidelnost a vytrvalost. Pokud se Vám podaří tyto dvě věci dodržet, uspějete. 

Zábavný a efektivní způsob výuky

Při učení se bavte. Většina z nás má mnoho nepříjemných zážitků ze školy. Nemusí tomu tak být. Někdy se až sama divím, jak dokáže být angličtina zábavná. Mnoho našich studentů se chodí do hodin doslova odreagovat.

Výuka je založena na praktické komunikaci. Skládá se z několika krátkých, různorodých aktivit tak, aby jste se jak učili, tak bavili. 

Čas od času se studenty vyrazíme ven, do parku, do přírody, do zoo a mluvíme anglicky venku. Je to příjemná změna, když člověk není pořád zavřený jen v učebně.

Škola hrou

Když se něčemu učí malé děti, nevnímají, že se učí. Oni to berou jako hru a pokud je to nebaví, dají Vám to pěkně najevo a odmítají spolupracovat. My dospělí si také rádi hrajeme. Jen už jsme to zapomněli. Výuka probíhá i formou hry. Přijďte se podívat do hodin a uvidíte, co mám na mysli.

A co gramatika?

Vysvětlujeme ji průběžně tak, jak je potřeba. Je důležité, abyste pochopili, jak je jazyk složený, ale není důležité, abyste se učili gramatické poučky. K čemu Vám to je? K ničemu. Vy potřebujete mluvit a používat jazyk správně. To je vše. Jak se to naučíte? Tím, že budete tím jazykem hovořit. Ne tím, že se o něm budete učit. To je podstatou kvalitní výuky.