Pokud máte tento problém. Podívejte se, kolik skutečného času trávíte mluvením v angličtině. Pokud chodíte do kurzu 2 x týdně je to pouze 96 hodin angličtiny ročně a to ještě nemluvíte plnou hodinu, pokud zrovna nemáte individuální výuku. Nemůžete pak čekat zázraky.

Chodit do kurzu nestačí. Jde o to, být s angličtinou v kontaktu každý den.

Ano, každý den a je jedno jakým způsobem:

 

  • Čtěte si anglické články na internetu – zajímá vás zdravý životní styl, čtěte si o něm!
  • Pusťte si film v angličtině s českými titulky – že bez titulků nerozumíte ani slovu? Nevadí. Váš mozek poslouchá a vnímá a bude pro něho jednodušší si anglická slovíčka v hodině zapamatovat. Trénujete si porozumění.
  • Baví Vás cvičit? Cvičte s instruktorem, který mluví anglicky. Na YouTube je takových videí spousta. Zabijete tím 2 mouchy jednou ranou :-)
  • Říkejte si věci, které zrovna děláte, nebo budete dělat v angličtině (v duchu) – naučíte se tak myslet v angličtině a nebude Vás zdržovat neustálé překládání slovíček z češtiny do angličtiny. V reálu na to není čas.
  • Máte rádi hudbu? Poslouchejte anglické písničky co nejčastěji. Nebuďte líní. Když Vás bude zajímat, o čem písnička je, vyhledejte si její text (lyrics) a třeba si ho zazpívejte. Je to výborný způsob učení.
  • Potřebujete si procvičit mluvenou angličtinu? Vyhledejte rodilého mluvčího v okolí a zajděte i na hodinu s ním. Můžete se také seznámit s anglicky mluvícími lidmi, kteří mají stejné zájmy jako Vy a komunikovat s nimi například přes Skype.